Rysunek telefonu z ułożonymi słuchawkami. informujący io ofercie legimi i empik go.

Drodzy Czytelnicy,

przypominamy, że po majowe kody należy się zgłaszać 1 maja. Wcześniej wysyłane e-maile nie będą brane pod uwagę. Kody będą rozsyłane przez bibliotekę pierwszego dnia roboczego miesiąca, czyli 6 maja!

Klasyka, bestsellery i nowości – do czytania i słuchania w 2024 roku!

Kolejny rok Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy kontynuuje dystrybucję zakupionych przez siebie kodów do serwisów Legimi i Empik Go. Kody pozwalają czytelnikom biblioteki mieć bezpłatny dostęp do e-booków, audiobooków, synchrobooków (Legimi) jak również e-booków, audiobooków oraz podkastów (Empik Go).

Jak otrzymać kod:

1. Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie czytelnicy Biblioteki Publicznej im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy nie posiadający zadłużeń na koncie bibliotecznym.
2. Kod dostępu do jednego z serwisów otrzymuje się drogą mailową. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko, numer karty bibliotecznej. W tytule wiadomości należy określić nazwę serwisu, z którego chce się skorzystać.
3. Aby otrzymać kod do serwisu Legimi należy wysłać wiadomość na adres mailowy Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. Aby otrzymać kod do serwisu Empik Go należy wysłać wiadomość na adres mailowy Dzielnicowej Wypożyczalni Multimedialnej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5. Każdy czytelnik może otrzymać miesięcznie tylko 1 kod do Empik Go lub 1 kod do Legimi. Nie można otrzymać dostępu do obu platform równocześnie. Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
6. Po kod można się zgłaszać pierwszego dnia danego miesiąca. Wcześniej wysyłane e-maile nie będą brane pod uwagę. Kody będą rozsyłane przez bibliotekę pierwszego dnia roboczego każdego miesiąca, w kolejności zgłoszeń, po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego przez bibliotekarza, od godziny rozpoczęcia pracy Biblioteki, aż do wyczerpania puli.
7. Nie ma możliwości rezerwowania kodów z wyprzedzeniem, ani zamawiania ich telefonicznie czy za pośrednictwem poczty elektronicznej.
8. Kod posiada termin ważności aktywacji. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym się go otrzymało (nie później niż ostatniego dnia miesiąca). Po tym dniu kod staje się automatycznie zdezaktywowany.
9. Aktywowany kod umożliwia 30-dniowy dostęp do serwisu.

           

Jak wykorzystać kod do serwisu Legimi:

1. Kod aktywuje się przez stronę https://www.legimi.pl/mazowieckie/
W celu korzystania z usługi należy założyć konto Legimi (lub zalogować się na już istniejące) podając otrzymany kod, a następnie wpisując nazwę użytkownika, adres email (na który przesłany zostanie e-mail z linkiem aktywacyjnym) i hasło. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca nie aktywuje się pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygaśnie.
2. W celu korzystania z usługi należy pobrać aplikację Legimi. Aplikacja Legimi jest dostępna na komputerach, tabletach, czytnikach (również Kindle) i smartfonach oraz wszystkich systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows). Instrukcja instalacji aplikacji na poszczególne urządzenia dostępna jest pod linkiem: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/
Z jednego kodu można korzystać na dwóch urządzeniach.
3. Abonament biblioteczny zapewnia dostęp do oferty 192.000 tytułów ebooków oraz ponad 75.000 audiobooków i synchrobooków (z możliwością czytania na czytnikach marki Kindle).

 

Jak wykorzystać kod do serwisu Empik Go:
1. Kod aktywuje się przez stronę https://www.empik.com/go/biblioteki/kod. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca nie aktywuje się pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygaśnie.
2. W celu korzystania z usługi należy pobrać aplikację Empik Go na system iOS lub Android. Z aplikacji można korzystać na telefonie, tablecie i czytniku (również Kindle). Empik Go wymaga urządzenia przenośnego posiadającego dostęp do Internetu i wyposażone go w system operacyjny iOS (minimum iOS 11) albo Android (minimum Android 5.0). W ramach abonamentu można odsłuchiwać/czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach.
3. Abonament biblioteczny zapewnia dostęp to prawie 32 tysięcy ebooków, ponad 6 tysięcy audobooków i ponad 12 tysięcy podcastów. Użytkownik może przeczytać/odsłuchać w ciągu miesiąca do 8 tytułów (podkasty nie wykorzystują limitu – można słuchać do woli; seriale audio - jeden sezon traktowany jest jako jedna książka).

 

Ciesz się tysiącami tytułów dostępnych w bibliotecznym abonamencie. Jeśli nie skorzystasz z otrzymanego kodu, a jest on nadal aktywny, to poinformuj nas o tym. Skorzysta z niego ktoś inny.

 

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek, w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”.